Data de inscriere : 02/07/2011
Varsta : 28
Localizare : Romania

Stiri Sportive Empty
MesajSubiect: Stiri Sportive   Stiri Sportive Icon_minitimeDum Iun 10, 2012 10:16 am

Înlocuirea lui Surdu a fost mereu una inspirată

Coincidenţă sau nu, Rapid se desprinde pe tabelă abia după ce Răzvan Lucescu îl înlocuieşte pe Romeo Surdu. Ultimele două rezultate "istorice" ale giuleştenilor au un element comun: ca urmare a ieşirii de pe teren a lui Surdu, rapidiştii au făcut spectacol

"Meciul cu Vaslui a fost cîştigat tactic de Răzvan Lucescu", a spus George Copos la finalul meciului. Probabil că patronul Rapidului s-a referit la decizia lui Răzvan de a-l înlocui pe Romeo Surdu. După ce fostul stelist a ieşit de pe teren, în minutul 57,la 1-2, giuleştenii s-au descătuşat şi au reuşit egalarea, iar pe final, golul victoriei care a adus calificarea în finala Cupei.

Episodul Cluj, schimbarea lui Surdu-momentul culminant
CFR Cluj - Rapid 0-1, minutul 65. Schimbare la Rapid, iese Surdu, intră Grigorie.

Din acest moment, giuleştenii "au înnebunit". Nou-intratul Grigorie(71), apoi Rui Duarte(74), Alexa(85) şi Deac(90) au înscris şi au adus o victorie memorabilă pentru Rapid, 5-0.